![Κορυφαίος αθλητής των Βαλκανίων αναδείχθηκε ο Τεντόγλου!](https://www.bnsports.gr/media/k2/items/cache/88259c61b918a7c9dc9552acc01d4b55_XL.jpg)
Ακόμη μία διάκριση ήρθε να προστεθεί στο… βιογραφικό του Μίλτου Τεντόγλου. Τι πιο σύνηθες θα έλεγε κανείς!
Ως ο κορυφαίος αθλητής στα Βαλκάνια αναδείχθηκε ο Μίλτος Τεντόγλου από την Βαλκανική ομοσπονδία στίβου. Αυτή ήταν μάλιστα, η τρίτη χρονιά στη σειρά που λαμβάνει αυτή τη διάκριση ο Έλληνας άλτης, ο οποίος φέτος κατέκτησε το χρυσό στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κλειστού στίβου και επίσης το χρυσό στο Παγκόσμιο.