World Sports

Αζερμπαϊτζάν – Ελλάδα 3-2: Ήττα… μισός αποκλεισμός και χρειάζεται «θαύμα» με Τουρκία (video)

Οδυνηρή ήττα για την Εθνική μας ομάδα στο Eurovolley γυναικών από το Αζερμπαϊτζάν (3-2), η οποία πλέον αναζητεί συνδυασμό αποτελεσμάτων και ένα θαύμα απέναντι στην Τουρκία για να μπορέσει να προκριθεί στην επόμενη φάση.

Η Ελλάδα βρέθηκε δύο φορές μπροστά στα σετ (1-0 και 2-1), αλλά στο τέλος «λύγισε» στις λεπτομέρειες από το Αζερμπαϊτζάν (3-2, 22/08) και βρίσκεται με το… ένα πόδι εκτός συνέχειας στο Eurovolley γυναικών.

Η αντίπαλος της Εθνικής κατέγραψε την δεύτερη νίκη της στον 3ο όμιλο και το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα χρειάζεται, πλέον, ένα «θαύμα» με την Τουρκία για να εξασφαλίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Και αυτό διότι η Ελλάδα χρειάζεται μόνο νίκη, απέναντι σε μία ομάδα που φαντάζει ανίκητη και θεωρείται αν όχι η καλύτερη στον κόσμο αυτήν την στιγμή, σίγουρα μία από τις καλύτερες.

Τα σετ: 22-25, 25-19, 27-29, 25-18, 15-12