Τένις

Η Σάκκαρη έδωσε προβάδισμα στην Ελλάδα κόντρα στην Κροατία, νικώντας την Μάρτιτς

Μετά τον Στέφανο Τσιτσιπά και η Μαρία Σάκκαρη πήρε τη νίκη απέναντι στην Μάρτιτς με 2-0 σετ (6-3, 6-3), με την Ελλάδα να παίρνει για πρώτη φορά το προβάδισμα κόντρα στην Κροατία στο United Cup.
Η Ελλάδα συνέχισε τις καλές εμφανίσεις στο United Cup, με τη Μαρία Σάκκαρη να επικρατεί της Πέτρα Μάρτιτς με 2-0 σετ (6-3, 6-3) και να δίνει στη χώρα μας το προβάδισμα με 2-1 έναντι της Κροατίας στο United Cup.

Η Σάκκαρη μπήκε δυναμικά, με την Κροάτισσα να παλεύει, αλλά να χάνει το πρώτο σετ με 6-3.

Η Ελληνίδα τενίστρια μπήκε δυναμικά και στο 2ο σετ και προηγήθηκε με 2-0 games, με τη Μαρτιτς να προσπαθεί, αλλά να μην καταφέρνει να φέρει το ματς στα ίσα.

Η Σάκκαρη με το ίδιο σκορ κατέκτησε και το 2ο σετ, δίνοντας έναν ακόμα σημαντικό βαθμό στη χώρα μας.