Τένις

Πήρε «εκδίκηση» από την Πεγκούλα και προκρίθηκε στα προημιτελικά του τουρνουά της Ντόχα η Σάκκαρη!

Η Μαρία Σάκκαρη νίκησε την Τζέσικα Πεγκούλα με 2-0 σετ και πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του τουρνουά της Ντόχα όπου θα αντιμετωπίσει την Γκοφ.

Η Μαρία Σάκκαρη έπαιξε εξαιρετικό τένις και επικράτησε της Τζέσικα Πεγκούλα, παίρνοντας την πρόκριση για τα προημιτελικά του Qatar Open, στη Ντόχα.

Η Ελληνίδα τενίστρια πήρε ρεβάνς για την ήττα από την 27χρονη Αμερικανίδα στον 4ο γύρο του Australian Open και με 6-4, 7-5 μετά από μια ώρα και 45 λεπτά αγώνα, «σφράγισε» τη θέση της στις «8» καλύτερες της Ντόχα, για 3η συνεχόμενη χρονιά.

Εκεί, θα συναντήσει την 17χρονη Αμερικανίδα, Κόκο Γκοφ, η οποία νωρίτερα μέσα στην ημέρα πέτυχε σπουδαία νίκη, επί της Νο3 του ταμπλό, Πάουλα Μπαντόσα.