Πρόσωπα

Ο Γκρέγκοριτς δεν είχε γκολ στη σεζόν και έβαλε τρία σε 36 λεπτά στον Ολυμπιακό! (video)

Απίθανα πράγματα στο Φράιμπουργκ, με τον Μίκαελ Γκρέγκοριτς να σκοράρει τρεις φορές στο πρώτο ημίχρονο, ενώ δεν είχε βρει δίχτυα ούτε μια φορά στη σεζόν!

Μηδένισε το κοντέρ και ξεκίνησε να… γράφει από την αρχή! Ο Μίκαελ Γκρέγκοριτς βρίσκεται σε «διαστημική» βραδιά στο Φράιμπουργκ, για κακή τύχη του Ολυμπιακού.

Δίχως αμφιβολία πραγματοποιεί το καλύτερο παιχνίδι του στη φετινή σεζόν! Έχει «πληγώσει» τρεις φορές τρεις φορές τους «ερυθρολεύκους», στα πρώτα 36 λεπτά της αναμέτρησης.

Φρόντισε ώστε να δώσει μόνος του προβάδισμα τριών τερμάτων στη γερμανική ομάδα, με τον Σιλντιλιά να ακολουθεί λίγο αργότερα για το 4-0.

Παρ’ όλα αυτά, ο Αυστριακός επιθετικός κατάφερε να κάνει σε κάτι παραπάνω από μισή ώρα αγώνα, ό,τι δεν είχε καταφέρει από την έναρξη της σεζόν.

Έως τώρα μετρούσε 14 εμφανίσεις σε όλες τις διοργανώσεις, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει σε καμία από αυτές.

Τώρα, ωστόσο, τα πράγματα ήταν εξ ολοκλήρου διαφορετικά! Από το «μηδέν», ο Γκρέγκοριτς έφτασε με συνοπτικές διαδικασίες τα τρία γκολ.