Πρόσωπα

Αυτό είναι το ποδόσφαιρο: Ο Κουλιεράκης δεν θα ξεχάσει ποτέ αυτό το 20άλεπτο του ΠΑΟΚ – Άιντραχτ! (video)

Δεν θα ξεχάσει ποτέ την εν λόγω αναμέτρηση ο Κουλιεράκης. Ποτέ. Ο ΠΑΟΚ ισοφαρίστηκε από δικό του λάθος από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης και στο φινάλε της αναμέτρησης, αυτός ήταν που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του, για το 2χ2 του «Δικέφαλου του Βορρά» στο Europa Conference League!

Ο ορισμός του ποδοσφαίρου. Το καλύτερο δυνατό σενάριο. Ένα ματς που ο Κουλιεράκης δεν θα καταφέρει να ξεχάσει ποτέ. Από μοιραίος, είναι πλέον ο απόλυτος ήρωας για τον ΠΑΟΚ, καθώς αυτός είναι που έχει σημειώσει το νικητήριο γκολ, για το 2-1 της ομάδας του, απέναντι στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Ο Έλληνας στόπερ στο 68ο λεπτό, με το σκορ στο 1-0, έκανε ολέθριο λάθος. Έδωσε επί της ουσίας την μπάλα στον Μαρμούς και ο τελευταίος ισοφάρισε από το… πουθενά για τους Γερμανούς στην Τούμπα.

Η κλεψύδρα άδειαζε. Ο ΠΑΟΚ κερδίζει κόρνερ στο 92ο λεπτό και η «λύτρωση» έρχεται! Σκοράρει, εξιλεώνεται, πανηγυρίζει έξαλλα και η ομάδα του κερδίζει. Δεν θα το ξεχάσει ποτέ…