Πρόσωπα

Γκολ εφήβων Ντόρτμουντ - υπόλοιπης Bundesliga, σημειώσατε... 15 όλα!

Ο Μπάινο-Γκίτενς ήταν η «χρυσή» αλλαγή της Ντόρτμουντ στο παιχνίδι με τη Βέρντερ.
Άλλη μία νίκη μέσα στο 2023 για την Ντόρτμουντ, η οποία δείχνει ασταμάτητη τις τελευταίες εβδομάδες. Η ομάδα του Τέρζιτς, παίζει πολύ ωραίο ποδόσφαιρο και έχει βρει τον τρόπο να παίρνει τα αποτελέσματα που θέλει, είτε είναι στο πρωτάθλημα, είτε στο κύπελλο.

Οι Βεστφαλοί πέρασαν νικηφόρα από την έδρα της Βέρντερ με 2-0, με τον νεαρό Τζέιμι Μπάινο-Γκίτενς, να έχει τον ρόλο του ήρωα. Ο 18χρονος επιθετικός πέρασε ως αλλαγή στο 66' της αναμέτρησης και μόλις ένα λεπτό αργότερα, είχε δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του με 1-0.

Ένα γκολ το οποίο ήταν το 15ο που πετυχαίνει φέτος ένας έφηβος ποδοσφαιριστής για την Ντόρτμουντ. Το ιδιαίτερο στην όλη ιστορία; Ότι όσα έχουν πετύχει οι παίκτες της Μπορούσια, έχουν πετύχει όλοι οι υπόλοιποι έφηβοι στην Bundesliga μαζί!
Έχοντας μόλις 280 λεπτά συμμετοχής, ο νεαρός Άγγλος έχει πετύχει 3 γκολ. Το σκάουτινγκ της Ντόρτμουντ είναι κάτι παραπάνω από άψογο.