Πρόσωπα

Αιχμές του Όμπλακ για τη διαιτησία στο ντέρμπι Ρεάλ - Ατλέτικο!

Ο Γιαν Όμπλακ μίλησε για την ήττα της Ατλέτικο από τη Ρεάλ και σχολίασε με... πλάγιο τρόπο τη διαιτησία της αναμέτρησης.
Ρεάλ και Ατλέτικο αναμετρήθηκαν στο Copa Del Ray, με τους «Μερένχες» να παίρνουν την πρόκριση με 3-1 στην παράταση (1-1 η κανονική διάρκεια). Ο αρχηγός της Ατλέτικο, Γιαν Όμπλακ, έκανε το σχόλιο του για το ματς, αλλά και τη διαιτησία.

«Είχαμε ένα καλό πρώτο ημίχρονο, το δεύτερο όχι τόσο καλό, ανέβασαν ρυθμό, ισοφάρισαν και στο τέλος μείναμε με δέκα, που ήταν πιο δύσκολο. Σε γενικές γραμμές είχαμε ευκαιρίες, κάναμε ένα καλό παιχνίδι, η κόκκινη κάρτα στον Σάβιτς μας τιμώρησε. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο και δυστυχώς χάσαμε.

Νομίζω ότι αν είναι κόκκινη για εμάς, θα έπρεπε να είναι και για αυτούς όταν ήμασταν μπροστά με 1-0 μπορούσαν να δουν τη δεύτερη (κίτρινη), (ο ρέφερι) αποφάσισε όπως αποφάσισε, το έχουμε συνηθίσει αυτό». Ενώ κλείνοντας σημείωσε: «Η ομάδα πάλεψε μέχρι τέλους, έκανε τα πάντα για να σκοράρει και παλέψαμε μέχρι τέλους κόντρα σε όλους».