Ολυμπιακοί Αγώνες Τόκιο 2020

Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο Ριτσάρλισον έκανε χατ-τρικ σε 23 λεπτά κόντρα στη Γερμανία, γράφοντας ιστορία για την Premier League! (video)

Ο Βραζιλιάνος έκανε πάρτι κόντρα στους Γερμανούς σκοράροντας τρεις φορές μέσα σε μόλις 23 λεπτά!

Ο Ριτσάρλισον θα μείνει στην ιστορία καθώς έγινε ο πρώτος παίκτης της Premier League που κάνει χατ-τρικ σε Ολυμπιακούς Αγώνες.

Ο επιθετικός της Έβερτον ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα ανάμεσα σε Βραζιλία και Γερμανία πετυχαίνοντας χατ-τρικ μέσα σε 23 λεπτά!

Ο Βραζιλιάνος άνοιξε το σκορ για τη «Σελεσάο» μόλις στο 7ο λεπτό αφού μετά το δικό του σουτ, ο Γερμανός τερματοφύλακας δεν κατάφερε να μπλοκάρει και με δεύτερη προσπάθεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Το 2-0 ήρθε από κεφαλιά του επιθετικού της Έβερτον έπειτα από γλυκιά σέντρα του Αράνα στο 22ο λεπτό.

Στο 30’, ο Ματέους Κούνια με ένα πολύ ωραίο σλάλομ τρύπησε την άμυνα των Γερμανών, πάσαρε στο Ριτσάρλισον και εκείνος με ένα ωραίο πλασέ συμπλήρωσε χατ-τρικ σε μόλις 23 λεπτά.