Μουντιάλ 2022

Γκάνα - Ουρουγουάη 0-2: Ο Σουάρες «σερβίρει» και ο Αρασκαέτα δίνει προβάδισμα... ασφαλείας! (video)

Η Ουρουγουάη γλίτωσε το γκολ στο 20' και δώδεκα λεπτά αργότερα, πήρε προβάδισμα «ασφαλείας» κόντρα στη Γκάνα!
Απίστευτη εξέλιξη στην αναμέτρηση της Ουρουγουάης με τη Γκάνα, στο φινάλε του 8ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου!

Το σύνολο του Ότο Άντο έχασε μοναδική ευκαιρία να «ανοίξει» το σκορ με τον Αγιού να χάνει πέναλτι στο 20' κι εν τέλει, έξι λεπτά αργότερα μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα του!

Ο Λουίς Σουάρες έγινε αποδέκτης της μπάλας μετά από συνεχόμενα λάθη της άμυνας της Γκάνας, σούταρε, ο Αρασκαέτα πήρε το «ριμπάουντ» και έκανε το 1-0 στο 26'!

Εν τέλει, ο σταρ της Φλαμένγκο δεν έμεινε στο πρώτο του γκολ σε Παγκόσμιο Κύπελλο και στο 32' πέτυχε και δεύτερο, με φοβερό σουτ στην κίνηση, μετά από ασίστ του Λουίς Σουάρες και πάλι!