Ολυμπιακός – Μίλαν 3-0: «Ερυθρόλευκο» παραλήρημα για τον… Θρύλο της Ευρώπης (video)

Ολυμπιακός – Μίλαν 3-0: «Ερυθρόλευκο» παραλήρημα για τον… Θρύλο της Ευρώπης   (video)

Ο Ολυμπιακός παίρνει τεράστιο προβάδισμα στον τελικό του Youth League απέναντι στη Μίλαν, χάρη στο πέναλτι του Μουζακίτη, το τρομερό γκολ του Παπακανέλλου και το… άρρωστο ψαλίδι του Μπακούλα.

Ο Ολυμπιακός φτάνει πολύ κοντά στην κατάκτηση του Youth League, μετά από τρία ταχύτατα «χτυπήματα» που βγάζουν «knock out» τη Μίλαν.

Ο Μουζακίτης με «ψυχρό» αίμα στο 59ο λεπτό εκτέλεσε ιδανικά το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του Πειραιά και έκανε το 1-0.

Μόλις δύο λεπτά αργότερα, με μία υπέροχη ατομική ενέργεια ο Παπακανέλλος έβαλε γερές βάσεις για τη νίκη, σκοράροντας το 2-0.

Το κερασάκι στην… τούρτα έβαλε ο Μπακούλας στο 66’ με ένα ανεπανάληπτο ανάποδο ψαλίδι.