Ασταμάτητος Παυλίδης: Σκόραρε ξανά και χάρισε τη νίκη στην Άλκμααρ! (video)

Με την υπογραφή του Βαγγέλη Παυλίδη, η Άλκμααρ έφτασε στην ανατροπή απέναντι στη Βάαλβαϊκ (13/04, 3-2), με τον Έλληνα επιθετικό να μην σταματάει να... σκοράρει!

Η Άλκμααρ βρισκόταν πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Βάαλβαϊκ για την 30ή αγωνιστική της Eredivisie, όμως… αρνήθηκε να χάσει.

Μέσα στο «σπίτι» της ανέτρεψε πλήρως το ματς, με τρία γκολ μέσα σε έντεκα λεπτά! Αρχικά μείωσε στο 66’ και ισοφάρισε εννέα λεπτά αργότερα. Για να έρθει ο… δαιμονισμένος Βαγγέλης Παυλίδης και να υπογράψει στο 77’ την ολική ανατροπή, κάνοντας το 3-2 με φοβερό τακουνάκι, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Ήταν το 26ο γκολ για τον Έλληνα επιθετικό στο πρωτάθλημα, όσα έχει και ο Λουκ Ντε Γιόνγκ της Αϊντχόφεν, με τους δυο τους να μοιράζονται την πρώτη θέση.