Δυναμικό «come back» ο Μέσι, αλλά ούτε αυτό αρκούσε για την Ίντερ Μαϊάμι (video)

Ο Λιονέλ Μέσι επέτρεψε στους αγωνιστικούς χώρους, μετά από έναν μήνα, με εμφατικό τρόπο, όμως η Ίντερ Μαϊάμι έχασε τη νίκη μέσα από τα… χέρια της.

Ίντερ Μαϊάμι και Κολοράντο Ράπτορς έμειναν ισόπαλες στο 2-2 για το MLS.

Ο Λιονέλ Μέσι πάτησε και πάλι χορτάρι, μετά από περίπου έναν μήνα απουσίας, μπαίνοντας αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, με την ομάδα του να είναι πίσω στο σκορ με 1-0, από το πέναλτι του Ναβάρο στο 45’. Ο Αργεντινός έδωσε το σήμα για «αντεπίθεση» και στο 57ο λεπτό με υπέροχο πλασέ ισοφάρισε σε 1-1 και μόλις τρία λεπτά μετά, ξεκίνησε την φάση από την οποία προήλθε το γκολ της ολικής ανατροπής, που πέτυχε ο Αφόνσο.

Όμως στο φινάλε ήρθε η… ψυχρολουσία, με τον Μπάσετ να βρίσκει δίχτυα στο 88ο λεπτό διαμορφώνοντας και το τελικό 2-2.