Φιορεντίνα – Αταλάντα 1-0: Μία… βολίδα του Μαντραγκόρα, την φέρνει μια «ανάσα» από τον τελικό του Κυπέλλου! (video)

Ένα ασύλληπτο γκολ του Μαντραγκόρα στο πρώτο ημίχρονο, από τα 26 μέτρα, ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στη Φιορεντίνα κόντρα στην Αταλάντα (03/04), δίνοντάς της προβάδισμα πρόκρισης για τον τελικό του Κυπέλλου Ιταλίας.

Είχε τις ευκαιρίες, δεν βρήκε πολλά γκολ, αλλά το ένα αρκούσε για να χαρίσει τη νίκη στη Φιορεντίνα κόντρα στην Αταλάντα (03/04, 1-0), στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου Ιταλίας!

Οι «βιόλα» έφτασαν συνολικά σε 20 τελικές προσπάθειες, με τη «λύτρωση» να έρχεται από τον Ρολάντο Μαντραγκόρα στο 31ο λεπτό! Δε δίστασε να δοκιμάσει το πόδι του έξω από τη μεγάλη περιοχή και βρήκε στόχο, για να δώσει προβάδισμα πρόκρισης, έστω και ισχνό, στην ομάδα του!

Η Αταλάντα εν συνεχεία προσπάθησε να απειλήσει, αλλά δεν έφτασε με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή, με αποτέλεσμα να μην αλλάξει κάτι, μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα.