Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 2-1: Απίθανη ανατροπή δεδομένων Μπακασέτα-Ιωαννίδη σε δύο λεπτά! (video)

Ανατροπή δεδομένων μέσα σε μόλις δύο λεπτά για τον Παναθηναϊκό, με τους Μπακασέτα και Ιωαννίδη να σκοράρουν και να δίνουν το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Τρομερά πράγματα συμβαίνουν στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας! Μπορεί ο Παναθηναϊκός να βρέθηκε πίσω στο σκορ με το γκολ του Βίντα, αλλά δεν σταμάτησε να προσπαθεί. Μετά από δοκάρι του Μπερνάρ και ένα ακυρωθέν γκολ του Μπακασέτα, απέκτησε το μομέντουμ του αγώνα.

Ο Ιωαννίδης έκλεψε την μπάλα από τον Μουκουντί, επιχείρησε να σουτάρει ανεπιτυχώς, η μπάλα όμως κατέληξε στον Μπακασέτα και αυτός σούταρε έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στην γωνία του Αθανασιάδη για το 1-1 στο 32ο λεπτό.

Προτού οι πανηγυρισμοί ολοκληρωθούν, ο Ιωαννίδης σε πανομοιότυπη φάση, έκλεψε την μπάλα από τον Μουκουντί και βγήκε τετ-α-τετ με τον Αθανασιάδη. Ο Έλληνας φορ έσκαψε την μπάλα πάνω από τον γκολκίπερ και πραγματοποίησε ολική ανατροπή στο σκορ (2-1) στο 34’.