Σερκλ Μπριζ – Μπριζ 1-1: Έσωσε στο φινάλε την… παρτίδα η αντίπαλος του ΠΑΟΚ, στο ντεμπούτο του Χάγεν

Συνεχίζει τα ανεπιτυχή αποτελέσματα η Μπριζ, η οποία δεν κατάφερε να νικήσει την Σερκλ Μπριζ, σώζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης (1-1, 01/04).

Σερκλ και Κλουμπ Μπριζ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 (01/04) για την πρεμιέρα των playoffs τίτλου στην Pro League.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ έχει μείνει πλέον στο -8 από την πρωτοπόρο Άντερλεχτ και ο τίτλος δείχνει να απομακρύνεται αισθητά.

Τo ντεμπούτο του Χάγεν στον πάγκο της Μπριζ δεν ήταν το ιδανικό, καθώς η ομάδα του κυνηγούσε στο σκορ από το 34ο λεπτό και το γκολ του Ντένκι, μέχρι ο Όλσεν να ισοφαρίσει στο 84ο λεπτό.