Ένα γκολ από «χρυσάφι»: Η... λύτρωση της ΑΕΚ κόντρα στον Ολυμπιακό, από τον Ελίασον! (video)

Δείτε το νικητήριο γκολ του Νίκλας Ελίασον που έδωσε στις καθυστερήσεις τη σπουδαία νίκη στην ΑΕΚ!

Το μεγάλο ντέρμπι μεταξύ ΑΕΚ και Ολυμπιακού πλησίαζε στο τέλος, με τις δύο ομάδες να έχουν μείνει στο «μηδέν», με μεγάλες χαμένες ευκαιρίες εκατέρωθεν.

Ο Νίκλας Ελίασον πέρασε στο ματς στο 70ό λεπτό, αντικαθιστώντας τον Άμραμπατ, και έμελλε να είναι αυτός που θα έκρινε το αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Πανέμορφη κάθετη μπαλιά από τον Πέτρο Μάνταλο στον Ελίασον που βγήκε απέναντι από τον Τζολάκη και σημάδεψε σωστά, κάνοντας το 1-0 στο 91' και βάζοντας… φωτιά στην OPAP Arena