Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 1-2: Στα ίσα με Μπερνάρ – Εκ νέου προβάδισμα με Τόμας! (video)

Βρήκε ισοφάριση με τον Μπερνάρ ο Παναθηναϊκός, αλλά ο ΠΑΟΚ αντέδρασε άμεσα και πήρε εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με τον Τόμας!

Με μια αντεπίθεση από τα αριστερά με τον Μπερνάρ, ο Παναθηναϊκός βγήκε στην αντεπίθεση. Η μπάλα κυκλοφόρησε ομαδικά και ο Κώτσιρας από τα δεξιά σέντραρε στην περιοχή. Την κεφαλιά πήρε ο Κεντζιόρα, ο οποίος δεν απομάκρυνε καλά και ο Μπερνάρ μάζεψε την μπάλα και πλάσαρε άμεσα για να κάνει το 1-1 στο 29ο λεπτό.

Ο ΠΑΟΚ όμως, δεν πτοήθηκε και βρήκε πολύ γρήγορη απάντηση, ανακτώντας και πάλι το προβάδισμα. Ο Μεϊτέ, με μια υπέροχη κάθετη μπαλιά βρήκε τον Ράφα Σοάρες, ο οποίος βγήκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και μοίρασε για το δεύτερο δοκάρι στον Τόμας, που ερχόταν τρέιλερ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 στο 37ο λεπτό.