Τι… βλέπουμε στο Νιουκάστλ – Γουέστ Χαμ; Γκολ στο 55’ του πρώτου ημιχρόνου, φωνές και νεύρα από ball boy! (video)

Αδιανόητα πράγματα γίνονται στο ΝιουκάστλΓουέστ Χαμ, με τον Κούντους να σκοράρει και να προκαλεί τον εκνευρισμό μέχρι και… στα ball boy!

Ένα από τα πιο πολυσυζητημένα γκολ της σεζόν σημειώθηκε στο ΝιουκάστλΓουέστ Χαμ.

Συγκεκριμένα, στο 45’+10 ο διαιτητής καταλόγισε φάουλ εις βάρος των γηπεδούχων και πριν το καταλάβει κανείς… η μπάλα βρέθηκε στα δίχτυα τους. Ένα γκολ που είχε πολύ γκρίνια από τους οπαδούς της Νιουκάστλ, αφού ο Κούντους χτύπησε στο πρόσωπο τον Σαρ και οι φιλοξενούμενοι δεν «τήρησαν» το fair-play, με τον Πακετά να εκτελεί το φάουλ, πριν σηκωθεί από το χορτάρι ο αμυντικός της Νιουκάστλ και τον διαιτητή να συνεχίζει το παιχνίδι!

Η μπάλα κατέληξε στον Μπόουεν και αυτός έστρωσε στον Κούντους, που με διαγώνιο σουτ έκανε το 2-1 για την ομάδα του, εκνευρίζοντας όλο το γήπεδο! Χαρακτηριστικό παράδειγμα του εκνευρισμού που υπήρχε είναι ότι όταν ο σκόρερ ζήτησε από ένα ball boy να σηκωθεί από την θέση του για να πανηγυρίσει ο πιτσιρικάς αρνήθηκε!