Με Ζίβκοβιτς βασικό και Γκατσίνοβιτς ως αλλαγή, η Σερβία «λύγισε» την Κύπρο σε φιλικό

Ένα γκολ του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, από το 7ο λεπτό, ήταν αρκετό για να κρίνει το φιλικό της Κύπρου με τη Σερβία.

Σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στην Κύπρο, η ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια υποδέχθηκε τη Σερβία, αλλά δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα, χάνοντας με 1-0.

Το μοναδικό τέρμα του παιχνιδιού σημείωσε στο 7ο λεπτό ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, με τον Μίτροβιτς τέσσερα λεπτά αργότερα να χάνει και πέναλτι, με αποτέλεσμα το σκορ να παραμείνει ως έχει, μέχρι και το φινάλε.

Βασικός για τους Σέρβους αγωνίστηκε ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς, ενώ ως αλλαγή στο 62’ πέρασε και ο Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς. Στον πάγκο έμεινε ο Φίλιπ Μλαντένοβιτς.