Αυτό είναι ξεκίνημα: Δύο γκολ σε έξι λεπτά, ένα βήμα πιο κοντά στην πρόκριση η Ελλάδα! (video)

Εξαιρετικό ξεκίνημα για την Ελλάδα, ανοίγει το σκορ στο 9ο λεπτό, χάρη στο πέναλτι του Τάσου Μπακασέτα! Δεύτερο γκολ σε έξι λεπτά, ο Δημήτρης Πέλκας πρωταγωνιστής!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκινά την αναμέτρηση με το Καζακστάν η Εθνική μας ομάδα, που παίρνει προβάδισμα στο 9ο λεπτό, χάρη σε πέναλτι – γκολ του Τάσου Μπακασέτα.

Το κέρδισε ο Δημήτρης Πέλκας, καθώς σούταρε, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και ανατράπηκε εν συνεχεία, με τον διαιτητή να το καταλογίζει. «Άπιαστη» η εκτέλεση του «αρχηγού», προηγείται ήδη η Ελλάδα!

Έξι λεπτά μετά, ήρθε και το 2-0, με τον Πέλκα να σκοράρει με το κεφάλι από κοντά, αξιοποιώντας πλήρως την ασίστ του Γιώργου Μασούρα!