Ο Ολυμπιακός την «κοιτά»: Η Φενέρ έπαιξε 105 λεπτά, πήγε να «αυτοκτονήσει» και κέρδισε στο… 87’!

Τρομερή εξέλιξη στο παιχνίδι της Φενέρ με την Τραμπζονσπόρ, νίκη με 3-2, «χρυσός» σκόρερ ο Μπατσουαγί, σε ένα παιχνίδι που λόγω εντάσεων και καθυστερήσεων στις… καθυστερήσεις, έληξε στο 105’!

Είναι όσο… τρελό ακούγεται. Αλλά έχει συμβεί στην πραγματικότητα. Η Φενέρ, που αποτελεί την προσεχή αντίπαλο του Ολυμπιακού στα προημιτελικά του Europa Conference League, χρειάστηκε να παίξει 105 λεπτά, για να πανηγυρίσει στην 30η στροφή του τουρκικού πρωταθλήματος.

Αντιμετώπιζε εκτός έδρας την Τραμπζονσπόρ και είχε ως στόχο να επιστρέψει στις νίκες και να διατηρηθεί στην 2η θέση της Λίγκας.

Το έργο της φάνταζε απλό, αναλογικά με την εξέλιξη της αναμέτρησης. Ο Φρεντ είχε σκοράρει δις στο πρώτο ημίχρονο και αν οι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν ανέπαφη την εστία τους, θα κέρδιζε εύκολα.

Ο Μπάρντι μείωσε στο 63’ και ο Τρεζεγκέ έκανε το 2-2 στο 78ο λεπτό, αλλά ο Μπατσουαγί διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, έπειτα από ασίστ του Ντουρσούν στο 87’.