Ο Τζόλης που χρειάζεται η Ελλάδα: Γκολ, δύο ασίστ και νίκη… ανόδου της Φορτούνα! (video)

Την καλύτερή του σεζόν διανύει αναμφίβολα ο Χρήστος Τζόλης, ο οποίος κατέγραψε γκολ και δύο ασίστ, στη νίκη με 4-0 της ομάδας του επί της Όσναμπρικ.

Τι κάνει φέτος ο  Χρήστος Τζόλης; Απίθανα πράγματα, ξανά γκολ, δύο ασίστ και μία τεράστια νίκη της ομάδας του με 4-0 κόντρα στην Όσναμπρικ, μακριά από το «σπίτι» της.

Σπουδαίο φυσικά και το βαθμολογικό κέρδος, καθώς μείωσε στους τρεις βαθμούς την απόστασή της από τη Χόλσταϊν Κίελ και τη 2η θέση που οδηγεί στην απευθείας άνοδο στην Bundesliga.

Ο πρώην μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση στο 35ο λεπτό του ματς και στη συνέχεια έδωσε δύο ασίστ. Η πρώτη στο γκολ του Τακάσι Ουτσίνο με τη συμπλήρωση μιας ώρας, και η δεύτερη 12 λεπτά αργότερα, για το γκολ του Μάρλον Μουσταφά.

Κάπως έτσι ο Τζόλης έχει σκοράρει 17 γκολ σε 26 εμφανίσεις, μετρώντας και οκτώ ασίστ. Ο πολυτιμότερος της ομάδας του με διαφορά!