ΑΣΥΛΛΗΠΤΟ: Η γκολάρα του Ελ Κααμπί «σβήνει» την… παγωμάρα από το πέναλτι του Ζαχάβι (video)

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ έβγαλε αντίδραση και με τον συνήθη… ύποπτο Ζαχάβι, έδωσε και πάλι το προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του, μέχρι όμως ο Ελ Κααμπί να πετύχει το ομορφότερο γκολ της βραδιάς!

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ βρήκε τα πατήματα της στο δεύτερο ημίχρονο και με τον Ζαχάβι, οι Ισραηλινοί βρήκαν απάντηση. Όμως ο Ελ Κααμπί πήρε και πάλι το… όπλο του και «έκλεψε» τις εντυπώσεις για λογαριασμό του Ολυμπιακού.

Η Μακάμπι κέρδισε πέναλτι στην πρώτη της επικίνδυνη φάση στο παιχνίδι, με τον Ζαχάβι να μην αστοχεί από τα 11 βήματα στο 57’, για το 3-1.

Ο Ελ Κααμπί με ένα τρομερό ψαλιδάκι στο 65ο λεπτό, μετά την σέντρα του Ορτέγκα «τρέλανε» τον πάγκο του Ολυμπιακού, και τους λιγοστούς «ερυθρόλευκους» οπαδούς στο γήπεδο για το 4-1.