«Καθαρίζει» από νωρίς η Μπαρτσελόνα την πρόκριση, δύο γκολ, μέσα σε δύο λεπτά και… τέζα η Νάπολι! (video)

Με τους Λόπες και Κανσέλο να βρίσκουν δίχτυα, η Μπαρτσελόνα αποκτά από νωρίς προβάδισμα ασφαλείας κόντρα στη Νάπολι, στη Βαρκελώνη!

Δύο γκολ στο 15’ και στο 17’ μοιάζουν αρκετά για να χαρίσουν την πρόκριση στην Μπαρτσελόνα, στον επαναληπτικό της φάσης των «16» του Champions League, κόντρα στη Νάπολι στη Βαρκελώνη (1-1 το ματς στην Ιταλία).

Αρχικά, το σκορ άνοιξε ο Λόπες, που πήρε την ασίστ από τον Ραφίνια και δε λάθεψε απέναντι στον Μερέτ.

Δύο λεπτά μετά, ήταν η σειρά το Κανσέλο να βρει δίχτυα, για να διπλασιάσει τα τέρματα των Καταλανών.