Γιατί ο Μπακασέτας θύμισε… Παπαδόπουλο 17 χρόνια μετά! (video)

Το τέρμα του Τάσου Μπακασέτα που οδήγησε στην ισοφάριση του Ολυμπιακός Παναθηναϊκός ήταν το πρώτο γκολ Έλληνα παίκτη στην «ερυθρόλευκη» έδρα μετά από 17 χρόνια.

Δεκαεπτά ολόκληρα χρόνια είχε να σκοράρει Έλληνας παίκτης του Παναθηναϊκού στο «Γ. Καραϊσκάκης» και το έκανε πράξη ο Τάσος Μπακασέτας στο ντέρμπι «αιωνίων» της πρώτης αγωνιστικής των Play Offs της Stoiximan Super League.

Συγκεκριμένα, στο 41ο λεπτό ο Μπακασέτας έφερε σε ισορροπία το ματς (1-1) και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό, ο Φώτης Ιωαννίδης μπήκε με τη μπάλα στα δίχτυα για να κάνει την ανατροπή για τους «πράσινους» (1-2), που είχαν βρεθεί πίσω στο σκορ.

Κάτι τέτοιο είχε να συμβεί από τις 4/3/2007 και το 0-1 από τον Δημήτρη Παπαδόπουλου μέσα στο «Γ. Καραϊσκάκης» με ασίστ του Δημήτρη Σαλπιγγίδη.