Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 1-2: «Πράσινο» ξέσπασμα και οι Μπακασέτας – Ιωαννίδης φέρνουν τα… πάνω κάτω

Ο Παναθηναϊκός αρνείται να παραδώσει τα… όπλα και γυρίζει «τούμπα» το ματς με Μπακασέτα και Ιωαννίδη.

Ο Παναθηναϊκός βρίσκει απάντηση στο γκολ του Ολυμπιακού και ο Μπακασέτας φέρνει σε ισορροπία το ντέρμπι «αιωνίων», ενώ ο Ιωαννίδης κάνει την ολική ανατροπή.

Στο 42ο λεπτό ο Μπερνάρ μπήκε επικίνδυνά στην «ερυθρόλευκη» περιοχή, όμως το πλασέ του δεν ήταν αρκετό για να μπει στα δίχτυα, με τον Μπιανκόν να διώχνει. Εκεί όμως πετάχτηκε ο Μπακασέτας και έκανε το 1-1.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μπακασέτας δοκίμασε το σουτ με τον Πασχαλάκη να μην διώχνει ιδανικά και τον Ιωαννίδη να μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.