ΟΦΗ – Παναθηναϊκός 1-1: «Φωτιά» από Χιμένεθ στο Ηράκλειο – Όλα στα… ίσα με Ιωαννίδη (video)

Προβάδισμα με τον Χιμένεθ πήρε ο ΟΦΗ, επί του Παναθηναϊκού και το «Γεντί Κουλέ» πήρε… φωτιά, αλλά ο Ιωαννίδης ανέλαβε δράση για να τα φέρει όσα στα… ίσα!

Με τον ιδανικότερο τρόπο ξεκίνησε το παιχνίδι στο Ηράκλειο για τον ΟΦΗ, με δύο γρήγορες φάσεις για τους γηπεδούχους. Τρίτη και… φαρμακερή για τους Κρητικούς, μετά από μια εξαιρετική ομαδική συνεργασία και τον Ισέκα να βγάζει τον Χιμένεθ στην πλάτη της άμυνας τους Παναθηναϊκού, η οποία βρισκόταν σε αδράνεια. Ο επιθετικός του ΟΦΗ βγήκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Ντραγκόφσκι και πλάσαρε για να κάνει το 1-0 στο 21ο λεπτό του παιχνιδιού.

Πέρασαν 16 λεπτά στον αγώνα, για να έρθει ο Μπερνάρντ να κάνει τα… μαγικά του και να βγάλει μια εκπληκτική κάθετη μπαλιά στον Ιωαννίδη. Ο Έλληνας επιθετικός, πλάσαρε και έφερε την αναμέτρηση στα… ίσα στο 35ο λεπτό και «πάγωσε» την αντίπαλη έδρα