Ο Άμραμπατ «νίκησε» Μοντόγια και Κουέστα για το 1-0 της ΑΕΚ, «φωνές» του Άρη για το πέναλτι! (video)

Η ΑΕΚ «άνοιξε» το σκορ στο Κλεάνθης Βικελίδης, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νόρντιν Άμραμπατ στο 15ο λεπτό!
«Κεφάλι» στο σκορ για την ΑΕΚ στο Κλεάνθης Βικελίδης, απέναντι στον Άρη (03/03)!

Στο μεταξύ τους ματς, για την 26η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Stoiximan Super League, ο Νόρντιν Άμραμπατ κέρδισε το πέναλτι από τον Μοντόγια.

Οι άνθρωποι των γηπεδούχων διαμαρτυρήθηκαν έντονα, αλλά ο διαιτητής της αναμέτρησης, Τάσος Σιδηρόπουλος, δεν άλλαξε την απόφασή του.

Ο εξτρέμ της «Ένωσης» ανέλαβε την εκτέλεση, ευστόχησε και έδωσε το προβάδισμα στην ΑΕΚ.

Νωρίτερα, οι φιλοξενούμενοι είχαν τεράστια ευκαιρία να βρουν δίχτυα με κεφαλιά του Κάλενς στο 6ο λεπτό.