Μόντσα – Ρόμα 1-4: Το… άστρο του Ντε Ρόσι συνεχίζει να οδηγεί τους «τζιαλορόσι» στις επιτυχίες (video)

Η Ρόμα με τον Ντε Ρόσι στον πάγκο της, συνεχίζει να εντυπωσιάζει με τα αποτελέσματα και κυρίως το… ποδόσφαιρο της. Η Μόντσα «λύγισε» από τη φόρα των «τζιαλορόσι» και δέχθηκε μία βαριά εντός έδρας ήττα (4-1, 02/03).

Συνεχίζει ακάθεκτη η Ρόμα να έχει ανοδική πορεία, με τον Ντανιέλε Ντε Ρόσι στον πάγκο της ομάδα. Οι πρωτευουσιάνοι «υπέταξαν» και τη Μόντσα, υποχρεώνοντας την, σε μία σκληρή εντός έδρας ήττα, για την 27η αγωνιστική της Serie A (4-1, 02/03).

Η όμορφη συνεργασία του Λουκάκου με τον Πελεγκρίνι, έδωσε την ευκαιρία στον αρχηγό των Ρωμαίων, να κάνει το 1-0 με πλασέ μέσα από την περιοχή, στο 38ο λεπτό.

Πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Ντιμπάλα πάσαρε στον Βέλγο και αυτός «εκτέλες» για το 2-0, στο 42ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι όμως, δεν σταμάτησαν εκεί, καθώς στο 63’ με φοβερή απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Ντιμπάλα έγραψε το 3-0.

Το κερασάρκι στην… τούρτα έβαλε αππό την λευκή βούλα ο Παρέδε, στο 82ο λεπτό.

Το γκολ της τιμής πέτυχε η Μόντσα στο 87’, με τον Καρμπόνι να σκοράρει ένα υπέροχο γκολ, για το τελικό 4-1.

Μόντσα (Ρ. Παλαντίνο): Ντι Γκρεγκόριο, Μπιριντέλι, Μάρι, Καλντιρόλα, Καρμπόνι, Γκαλιαρντίνι, Μπόντο, Κολπάνι, Πεσίνα, Μότα, Τζούριτς

Ρόμα (Ν. Ντε Ρόσι): Σβίλαρ, Ανχελίνο, Εντικά, Μαντσίνι, Κρίστενσεν, Πελεγκρίνι, Παρέδες, Κριστάντε, Ελ Σαράουι, Λουκάκου, Ντιμπάλα