ΑΕΚ - ΠΑΣ Γιάννινα 1-2: Τραγικά λάθη και... ολική ανατροπή πριν το ημίχρονο, με γκολάρα του Τζίμα! (video)

Ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν «απάντησε» απλώς στο γκολ του Σιμάνσκι, αλλά έφερε... τούμπα το ματς με την ΑΕΚ, πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια!
Όχι μόνο έβγαλε αντίδραση, αλλά πήρε και το προβάδισμα ο ΠΑΣ Γιάννινα στην OPAP Arena, στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League!

Αρχικά, στο 35ο λεπτό, ο Τσαούσης εκτέλεσε το φάουλ, σχεδόν από τη γραμμή του κέντρου, η μπάλα έμεινε «ζωντανή» στην περιοχή της «Ένωσης» και ο Σομποτσίνσκι, στο ντεμπούτο του με τη φανέλα των Ηπειρωτών, έκανε το 1-1!

Δέκα λεπτά αργότερα (45'), ο Τσούμπερ έκανε λάθος πάσα λίγα μέτρα εκτός της μεγάλης περιοχής, ο Λεό βρήκε τον Τζίμα και αυτός με φοβερό σουτ από τα δεξιά, προς το απέναντι παραθυράκι, έκανε το 1-2 για τους Ηπειρώτες!