Γκολ α λα... Μπαρτσελόνα: Ασίστ ο Άλμπα, σκόρερ ο Μέσι! (video)

Μετά την ασίστ του την προηγούμενη αγωνιστική, στην πρεμιέρα του MLS, ήρθε η ώρα του γκολ, με τον Λιονέλ Μέσι να ισοφαρίζει για την Ίντερ Μαϊάμι στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με τους Λος Άντζελες Γκάλαξι.

Ο Λιονέλ Μέσι αγωνίστηκε καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης με τους Λος Άντζελες Γκάλαξι στην δεύτερη αγωνιστική του MLS και φρόντισε να κάνει εμφανή την παρουσία του και σε αυτό το ματς.

Πριν τέσσερις ημέρες είχε πραγματοποιήσει μία τρομερή εμφάνιση προσφέροντας θέαμα στους φίλους της ομάδας και τα ξημερώματα της Δευτέρας (26/02) έφερε την… ανακούφιση στις τάξεις της Ίντερ Μαϊάμι, αποσοβώντας στο φινάλε την ήττα από τους Λος Άντζελες Γκάλαξι.

Συνδυάστηκε άψογα με τον άλλοτε συμπαίκτη του στην Μπαρτσελόνα, Τζόρντι Άλμπα, και με ένα άψογο κοντινό τελείωμα με το μυτάκι έκανε το 1-1 στο 92ο λεπτό, σκορ που παρέμεινε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.