Αλμερία – Ατλέτικο Μαδρίτης 2-2: Γερή «σφαλιάρα» από την ουραγό, με την 4αδα να… κινδυνεύει (video)

Η Αλμερία έβαλε δύσκολα στην Ατλέτικο Μαδρίτης και την υποχρέωσε σε ένα απρόσμενο στραβοπάτημα (2-2, 24/02). Αν και τελευταίοι στην βαθμολογία, οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να απαντήσουν και στα δύο γκολ των Μαδριλένων.

Η σχεδόν καταδικασμένη Αλμερία πήρε την ισοπαλία από την Ατλέτικο Μαδρίτης, σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι έκλεψαν τις εντυπώσεις για την 26η αγωνιστική της La Liga (2-2, 24/02).

Γκολ με το… καλημέρα για τους φιλοξενούμενους, με τον Κορέα να «εκτελεί» τον αντίπαλο τερματοφύλακα στο 2ο λεπτό για το 1-0.

Η απάντηση από την Αλμερία ήρθε στο 27ο λεπτό, με τον «κεραυνό» του Ρομέρο να νικά τον Όμπλακ, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Οι Μαδριλένοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 57’, με τον Ντε Πολ, να σκοράρει με άψογο σουτ εντός περιοχής.

Ο Ρομέρο όμως ήταν και πάλι εκεί για να την «πληγώσει». Ο 19χρονος Αργεντινός σκόραρε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 64’, φέρνοντας και πάλι το ματς στα ίσα.

Αλμερία (Γ. Γκαριτάνο): Μαξιμιλιάνο, Πουμπίλ, Γκονζάλες, Ραντοβάνοβιτς, Λανγκά, Μπάμπα, Ρομπερτόνε, Ρομέρο, Βιέρα, Εμπάρμπα, Λοθάνο

Ατλέτικο Μαδρίτης (Ν. Σιμεόνε): Όμπλακ, Σάβιτς, Παουλίτσα, Μαντάβα, Μολίνα, Ντε Πολ, Κόκε, Μπάριος, Λίνο, Ντεπάι, Κορέα