Άρσεναλ – Νιούκαστλ 2-0: Τρομεροί «κανονιέρηδες», δύο γκολ σε έξι λεπτά! (video)

Εκπληκτική η Άρσεναλ, απόλυτα κυρίαρχη απέναντι στη Νιούκαστλ, σκοράρει ξανά από κόρνερ, για το 1-0 στο 18ο λεπτό! Έξι λεπτά μετά, κάνει το 2-0 ο Κάι Χάβερτς!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκινά η αναμέτρηση της Άρσεναλ απέναντι στη Νιούκαστλ, με τους «κανονιέρηδες» να παίρνουν προβάδισμα στο 18ο λεπτό.

Και πάλι με τον αγαπημένο τους τρόπο. Η μπάλα μπήκε στα δίχτυα με αυτογκόλ του Μπότμαν, σε μία φάση που ξεκίνησε για ακόμη μία φορά από στατική φάση. Ο Γκάμπριελ πήρε την κεφαλιά, δεν θα του πιστωθεί το 5ο του γκολ στη χρονιά.

Δωδέκατο συνολικά γκολ για την ομάδα του Μικέλ Αρτέτα με αυτόν τον τρόπο!

Και εν συνεχεία, μία μαγική μπαλιά του Ζορζίνιο βρίσκει τον Μαρτινέλι, αυτός τον Χάβερτς και το 2-0 είναι γεγονός!