Πέρασαν 94 ημέρες: Ο Παναθηναϊκός γίνεται η πρώτη ομάδα που σκοράρει στην Τούμπα με κόσμο στο 2024! (video)

Υπέροχο γκολ για τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα, προηγείται με 1-0 του ΠΑΟΚ, χάρη στο πρώτο γκολ του Σπόραρ φέτος, στο Κύπελλο Ελλάδος.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης του πρώτου ημιτελικού του Κυπέλλου Ελλάδος ο Παναθηναϊκός, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν το 1-0 στο 52ο λεπτό.

Μία υπέροχη συνεργασία των παικτών του Φατίχ Τερίμ, είχε ως συνέπεια ο Μπερνάρ να βρεθεί μόνος του αριστερά, η κεφαλιά του αποκρούστηκε από τον Ντραγκόβκσι, αλλά ο Σπόραρ ήταν εκεί για να σημειώσει το 10ο γκολ του σε 30 παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

Κάπως έτσι, ο Παναθηναϊκός έγινε η πρώτη ομάδα που σκοράρει στην Τούμπα με κόσμο, εντός του τρέχοντος ημερολογιακού έτους. Η τελευταία που προηγήθηκε εκεί ήταν ο Παναιτωλικός, πριν από 94 ημέρες, σε επίπεδο Super League.

Τότε, στις 12 Νοεμβρίου, οι Αγρινιώτες είχαν προηγηθεί, με τον ΠΑΟΚ να φέρνει «τούμπα» το ματς, χάρη στα γκολ των Σαμάτα και Ζίβκοβιτς.