Να πηγαίνεις για «μπράβο» και να κάνεις… πέναλτι: Ασύλληπτη φάση στα γήπεδα της Βραζιλίας! (video)

Επική γκάφα σημειώθηκε στα γήπεδα της Βραζιλίας, όταν ποδοσφαιριστής της Μαρανιάο έκανε ένα από τα πιο… περίεργα πέναλτι που έχουν καταλογιστεί!

Είναι από τα περιστατικά που είναι δύσκολο να πιστέψεις ότι μπορούν συμβούν. Και όμως, ένας άκρως παρατηρητικός διαιτητής καταλόγισε ένα απίστευτο πέναλτι σε ποδοσφαιρικό αγώνα στα γήπεδα της Βραζιλίας.

Πιο συγκεκριμένα, η Μαρανιάο βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 2-1 απέναντι στην ABC για το Κύπελλο Βορειοανατολικής Βραζιλίας. Λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης, ο αμυντικός της Μαρανιάο υπέπεσε σε τρομερή γκάφα και παραχώρησε πέναλτι στους αντιπάλους του.

Τι συνέβη; Θέλοντας να δείξει τον ενθουσιασμό του για την καθοριστική απόκρουση του τερματοφύλακα της ομάδας του στα τελευταία λεπτά, πήγε πάνω από τον συμπαίκτη του και ακούμπησε περιχαρής την… μπάλα!

Ο διαιτητής το είδε και καταλόγισε πέναλτι εις βάρος της Μαρανιάο, με την ABC να λέει «ευχαριστώ» στο δώρο του απρόσεκτου αμυντικού, ισοφαρίζοντας από την άσπρη βούλα στις καθυστερήσεις!