«Τέτοιο πλασέ, δεν είναι τυχαίο»: Γκολάρα με τη... μία από τον Τζίμα στο ΠΑΟΚ - Πανσερραϊκός! (video)

Ο Στέφανος Τζίμας έδειξε για ακόμα μία φορά, πως διαθέτει σπάνιο ταλέντο! Δείτε πώς «άνοιξε» το σκορ.
Η ρεβάνς του ΠΑΟΚ με τον Πανσερραϊκό στην Τούμπα (31/01), για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, μετά το 4-0 υπέρ του «Δικεφάλου του Βορρά» από το πρώτο ματς, ίσως μοιάζει με τυπική διαδικασία.

Πάντως, ο Στέφανος Τζίμας χάρισε μία πολύ όμορφη στιγμή, σε όσους παρακολουθούν το ματς.

Συγκεκριμένα, στο 20ο λεπτό, μετά από συρτή σέντρα του Σάστρε, έκανε μία επαφή με την μπάλα, παρότι είχε αρκετή δύναμη, και την έστειλε στο πλαϊνό δίχτυ της εστίας του Πανσερραϊκού!

Ένα γκολ, που όπως έγραψαν αρκετοί χρήστες στο Twitter, δεν είναι προϊόν τύχης, αλλά δουλειάς!

Παράλληλα, έξι λεπτά αργότερα (26'), ο Ζίβκοβιτς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0, σε μία φάση που ξεκινάει από το πρέσινγκ του Τζίμα.