Ασύλληπτος Ντόβμπικ: Χατ τρικ και... τούμπα το Τζιρόνα-Σεβίλλη σε έξι λεπτά! (video)

Η Τζιρόνα έχει βαλθεί να τρελάνει κόσμο φέτος, το ίδιο και ο Αρτέμ Ντόβμπικ που πέτυχε ένα απίστευτα γρήγορο χατ τρικ στην αναμέτρηση με τη Σεβίλλη.

Η Σεβίλλη προηγήθηκε με τον Ρομέρο μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Τζιρόνα για την 21η αγωνιστική της La Liga και ο Αρτέμ Ντόβμπικ το πήρε... προσωπικά, οδηγώντας την ομάδα του στην ανατροπή μέσα σε έξι μόλις λεπτά, πετυχαίνοντας μάλιστα χατ τρικ.

Ισοφάρισε αρχικά με κεφαλιά για το 1-1 στο 13’ και δύο λεπτά μετά έκανε με όμορφο τελείωμα το 2-1.

Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο 19’, όταν ολοκλήρωσε το χατ τρικ με σουτ έξω από την περιοχή.

Κάπως έτσι έφτασε τα 14 τέρματα στο φετινό πρωτάθλημα, όσα έχει και ο Τζουντ Μπέλιγχαμ.