Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης 1-0: Δύσκολη, αλλά όμορφη εκτέλεση και προβάδισμα με Αϊτόρ! (video)

Προβάδισμα με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου πήρε ο Παναθηναϊκός, με τον Αϊτόρ να επιχειρεί δύσκολο, αλλά όμορφο πλασέ για να «γράψει» το 1-0.

Λύση με τον Αϊτόρ βρήκε ο Παναθηναϊκός, λίγα μόλις λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου. Η φάση ξεκίνησε με ανάπτυξη του Μαντσίνι από τα δεξιά, όπου επιχείρησε μια μπαλιά για το δεύτερο δοκάρι. Εκεί, βρισκόταν ο Αϊτόρ, ο οποίος εκτέλεσε ένα πολύ δύσκολο πλασέ στην κίνηση και από πλάγια θέση.

Ο Ισπανός δικαιώθηκε, καθώς νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ και έκανε το 1-0 στο 50ο λεπτό.