Άρης – ΑΕΚ 0-1: Απειλούσε, το άξιζε και ο Γκατσίνοβιτς τής έδωσε προβάδισμα πρόκρισης! (video)

Είχε τις ευκαιρίες, μπορεί να άργησε, αλλά ο Γκατσίνοβιτς βρήκε δίχτυα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, για να γράψει το 0-1 στο Βικελίδης!

Ο Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς είναι ο άνθρωπος που, μέχρι στιγμής, γέρνει την «πλάστιγγα» υπέρ της ΑΕΚ. Η «Ένωση» είχε αρκετές τελικές στο πρώτο μέρος του αγώνα με τον Άρη, για τον επαναληπτικό της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας, όμως δεν μπορούσε να βρει δίχτυα.

Το πέτυχε με τον Βίντα, ωστόσο ακυρώθηκε λόγω οφσάιντ (όπως και του Μορόν λίγο αργότερα για τους Θεσσαλονικείς), για να έρθει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σέρβος και να γράψει το 0-1, με νόμιμο τρόπο.

Έπειτα από κόρνερ του Μάνταλου, ο Μήτογλου έκανε την κεφαλιά, η μπάλα παρέμεινε στην περιοχή του Άρη και ο Γκατσίνοβιτς με γυριστό σουτ την έστειλε στα δίχτυα, για να οδηγήσει την ομάδα του στα αποδυτήρια, με προβάδισμα πρόκρισης!