Το έκανε ο Ναβάρο: Το πρώτο εύστοχο πέναλτι της καριέρας του, σε ακτίνα μεγαλύτερη… 270 χιλιομέτρων! (video)

Ο Φραν Ναβάρο διπλασίασε τα τέρματα του Ολυμπιακού στον αγώνα με την Κηφισιά, ευστοχώντας από την άσπρη βούλα για το 2-0 υπέρ των «ερυθρολεύκων» στο 39’.

Το πρώτο γκολ του Φραν Ναβάρο με τη φανέλα του Ολυμπιακού είναι γεγονός. Ο Ισπανός έκανε το 2-0 στο 39ο λεπτό στην αναμέτρηση με την Κηφισιά, λίγο προτού οι γηπεδούχοι μειώσουν με τον Μιλίσεβιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Αυτό για τον Ναβάρο ήταν το πρώτο γκολ που πετυχαίνει με πέναλτι εκτός της… Ιβηρικής χερσονήσου. Ο 25χρονος επιθετικός έχει σκοράρει άλλες εννέα φορές από την άσπρη βούλα ως παίκτης της Ζιλ Βισέντε και της Βαλένθια Β'. Όλες τους είναι εντός των πορτογαλικών και των ισπανικών συνόρων.

Πλέον, άνοιξε λογαριασμό εκτός των πάτριων εδαφών του, με το πέναλτι αυτό να σηματοδοτεί το 68ο γκολ της καριέρας του, σκοράροντας με 4η διαφορετική ομάδα στα εννέα χρόνια της επαγγελματικής του καριέρας (από τα 16 και έπειτα).