Απίθανο 45λεπτο στο Ριάντ: Γκριεζμάν, ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της Ατλέτικο, τέσσερα γκολ σε 31'! (video)

Απίστευτα πράγματα και... ιστορικά, στο πρώτο ημίχρονο του Ρεάλ Μαδρίτης - Ατλέτικο Μαδρίτης!
Ένα γκολ, ανά 8 λεπτά. Περίπου τόσο χρόνο χρειάζονταν Ρεάλ και Ατλέτικο Μαδρίτης, στο πρώτο ημίχρονο του μεταξύ τους ημιτελικού στο Ριάντ, για το Σούπερ Καπ Ισπανίας. Και μέσα σε όλα, ο Αντουάν Γκριεζμάν, «έγραψε» ιστορία!

Στο 37ο λεπτό, μετά από υπέροχη ατομική ενέργεια, κι επίσης υπέροχο τελείωμα, ο Γάλλος επιθετικός έκανε το 2-2 και ταυτόχρονα, έγινε ο πρώτος σκόρερ σε ολόκληρη την ιστορία των «ροχιμπλάνκος», με το 174ο γκολ του!

Νωρίτερα, Ερμόσο (6') και Ρίντιγκερ (20') είχαν βρει δίχτυα, με τον Μεντί να κάνει το 2-1 στο 29', με υπέροχο «τσίμπημα» της μπάλας.