Ο ορισμός του «όλα χάνονται κι όλα μπαίνουν»: Τι έχασε ο Μάντζης; (video)

Αντί να βρεθεί ξανά μπροστά στο σκορ, ο Αστέρας Τρίπολης «κόλλησε» στο 1-1 και τρία λεπτά αργότερα, έμεινε με δέκα παίκτες!
Ο Βασίλης Μάντζης έδωσε το σύνθημα για την αντεπίθεση και ο ίδιος παίκτης, έχασε σίγουρο γκολ! Συμβαίνουν αυτά στο ποδόσφαιρο, αλλά για κακή τύχη του Αστέρα Τρίπολης, συνέβη και στη ρεβάνς με τον Πανσερραϊκό!

Οι δύο τους έμειναν στο 1-1 (10/01), στο δεύτερο μεταξύ τους ματς, για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας, και σε συνδυασμό με το 2-0 υπέρ των Σερραίων από το πρώτο, οι Αρκάδες έμειναν εκτός συνέχειας.

Ωστόσο, από το συγκεκριμένο ματς θα μείνει η γεύση της χαμένης ευκαιρίας, μιας και στο 63', ο σκόρερ τους, Βασίλης Μάντζης, έχασε ένα γκολ που έμοιαζε... άχαστο!

Και σαν να μην έφτανε αυτό, τρία λεπτά αργότερα (63'), ο Ντιαρά είδε την κίτρινη κάρτα και ουσιαστικά, έδωσε «τέλος» στις όποιες ελπίδες είχαν, με το 1-1 να παραμένει έως το φινάλε.