Σε «δαιμονιώδη» κατάσταση ο Δουβίκας: Με δύο γκολ και μία ασίστ... υπέγραψε την πρόκριση της Θέλτα!

Εντυπωσιακός ήταν ο Τάσος Δουβίκας κόντρα στην Αμορεμπιέτα, με τον διεθνή επιθετικό να «υπογράφει» την πρόκριση της Θέλτα, στην επόμενη φάση του Copa Del Rey.

Ασταμάτητος μοιάζει να είναι ο Τάσος Δουβίκας, ο οποίος... υπέγραψε την πρόκριση της Θέλτα (4-2 την Αμορεμπιέτα εκτός έδρας) στην φάση των «16» του Copa Del Rey!

Ο 23χρονος διεθνής επιθετικός ήταν εντυπωσιακός για ένα ακόμη ματς, καθώς κατόρθωσε να σκοράρει δύο φορές, αλλά και να μοιράσει μία ασίστ για την ομάδα του.

Συγεκριμένα, με το σκορ στο 2-1 υπέρ των γηπεδούχων, ο Δουβίκας «σέρβιρε» στον Ζάιλσον την ισοφάριση στο 49ο λεπτό, ενώ ο ίδιος σκόραρε και τα επόμενα δύο τέρματα της Θέλτα, στο 52ο και στο 75ο λεπτό αντίστοιχα.