FA Cup: «Ζορίστηκε» αλλά συνεχίζει η Τότεναμ, έχασε μεγάλη ευκαιρία η Γουλβς!

Την πρόκρισή της στον 4ο γύρο του FA Cup εξασφάλισε η Τότεναμ, που επικράτησε με 1-0 της Μπέρνλι στο Λονδίνο. Στο 1-1 έμειναν Μπρέντφορντ και Γουλβς, έκανε το χρέος της απέναντι στη Ρόδεραμ, η Φούλαμ του Μάρκο Σίλβα.

Τα «σπιρούνια» του Άγγελου Ποστέκογλου πήραν αυτό που κυνήγησαν με μεγάλη μανία κατά τη διάρκεια του ματς, υπερείχαν των «clarets» του Βινσέν Κομπανί και εξασφάλισαν το «εισιτήριο» για να βρίσκονται στην κλήρωση της Δευτέρας.

Με επιμονή και αρκετή ένταση στο δεύτερο ημίχρονο, το γκολ ήρθε από τον Πέδρο Πόρο στο 78ο λεπτό με απίθανο σουτ έχοντας βρει χώρο και χρόνο για να κάνει την τέλεια επαφή και κάπως έτσι έγραψε το τελικό 1-0.

Λίγο νωρίτερα, η Μπρέντφορντ δεν κατάφερε να κερδίσει τη Γουλβς των 10 παικτών από το 9ο λεπτό και έμεινε στο 1-1, με συνέπεια να έχουμε ρεβάνς στο «Μολινό» σε 10 ημέρες.

Όσον αφορά τη Φούλαμ, το σύνολο του Μάρκο Σίλβα έκανε το χρέος του και με γκολ του Ριντ συνεχίζει στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας.