Παναιτωλικός – ΑΕΚ 0-2: Απλοποιεί τη νίκη με Λιβάι Γκαρσία και… οβίδα του Ελίασον! (video)

Μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, η ΑΕΚ πήρε «κεφάλι» στο σκορ κόντρα στον Παναιτωλικό, χάρη στο γκολ του Λιβάι Γκαρσία, ενώ λίγο αργότερα ο Ελίασον διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με ένα απίθανο τελείωμα!

Μία μόλις τελική προσπάθεια χρειάστηκε η ΑΕΚ για να ανοίξει το σκορ στο Αγρίνιο!

Στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Σιντιμπέ σέντραρε με την άμυνα του Παναιτωλικού να απομακρύνει προσωρινά. Η μπάλα όμως, κατέληξε στα πόδια του Λιβάι Γκαρσία, που σούταρε κατευθείαν, γράφοντας το 0-1 για την «Ένωση».

Στο 15΄, το σύνολο του Ματίας Αλμέιδα βρήκε και δεύτερο γκολ, με ένα τρομερό σουτ με το αριστερό από τον Ελίασον, που δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης στον Καπίνο.