Κηφισιά και ΠΑΣ Γιάννινα έβαλαν τέσσερα γκολ σε 23', ενώ όλη η Premier League είχε… δύο σε 45’! (video)

Ξεκίνημα… φωτιά στην Καισαριανή, με Κηφισιά και ΠΑΣ Γιάννινα να σκοράρουν συνολικά τέσσερα γκολ μέσα στα πρώτα 23 λεπτά της αναμέτρησης. Ενώ σε τέσσερα παιχνίδια της Αγγλίας έχουν μπει μόλις δύο.

Το ξεκίνημα στο ΚηφισιάΠΑΣ Γιάννινα θα το «ζήλευε» μέχρι και η… Premier League. Τα γκολ στην Καισαριανή πέφτουν… βροχή, ενώ στο «Νησί», σε τέσσερις αναμετρήσεις, οι οποίες βρίσκονται στο ημίχρονο, μετρούν μόλις δύο γκολ.

Ο Οζέγκοβιτς άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό με κεφαλιά εκμεταλλευόμενος άψογα την ωραία προσπάθεια του Κρισιούμα.

Η απάντηση του ΠΑΣ δεν άργησε και μόλις στο 10’ ο Παλμίδης βρήκε με τρομερή κάθετη τον Ροσέρο και αυτός «εκτέλεσε» τον Αναγνωστόπουλο για το 1-1.

Κι όμως η Κηφισιά σχεδόν αμέσως, πήρε εκ νέου το προβάδισμα. Με τη σέντρα οι γηπεδούχοι ξεχύθηκαν στην επίθεση και ο Κρισιούμα νίκησε τον Κλέιμαν από τα όρια της μεγάλης περιοχής, για το 2-1 στο 11ο λεπτό.

Οι Ηπειρώτες δεν πτοήθηκαν και ισοφάρισαν για δεύτερη φορά. Ο Τσαούσης εκτέλεσε κόρνερ στο 23ο λεπτό, με τον Παντελάκη να πιάνει ην ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στο βάθος της αντίπαλης εστίας, ισοφαρίζοντας σε 2-2.