Ολυμπιακός – Μπάτσκα Τόπολα 3-0: «Ερυθρόλευκος» χείμαρρος… πνίγει τους Σέρβους (video)

Ο Ολυμπιακός βρήκε το γκολ που έψαχνε στην πρώτη του ουσιαστική προσπάθεια στον αγώνα και προηγήθηκε επί της Μπάτσκα Τόπολα στο άδειο Γεώργιος Καραϊσκάκης. Ενώ στη συνέχεια ο Ποντένσε με δύο προσωπικά τέρματα, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο φινάλε των ομίλων του Europa League, ο Ολυμπιακός φιλοξενεί τη Μπάτσκα Τόπολα και ο Ελ Κααμπί άνοιξε το σκορ.

Στο 21ο λεπτό ο Ρόντινεϊ πήρε τη μπάλα από τα δεξιά και σέντραρε μέσα στην περιοχή. Ο Μαροκινός φορ χώθηκε ανάμεσα σε αμυντικό και τερματοφύλακα, σκοράροντας το 1-0.

Ο Ποντένσε έκανε τα… μαγικά του στο 40’ και αφού ξερμαρκαρίστηκε, «εκτέλεσε» με ένα άπιαστο τελείωμα τον τερματοφύλακα και έκανε το 2-0.

Σε προσωπική υπόθεση του Πορτογάλου εξελίσεται το παιχνίδι, καθώς ο Ντάνιελ βγήκε απέναντι από τον αντίπαλο κίπερ κι έκανε με άνεση το 3-0 στο 42ο λεπτό.