Παναθηναϊκός - Μακάμπι Χάιφα 0-2: Δεν ισοφάρισε για... χιλιοστά και ο Τσέρι, «ύψωσε» τείχος! (video)

Η μπάλα πέρασε αργά και βασαντιστικά, παράλληλα με την εστία. Δεν περιγράφεται η ευκαιρία του Ιωαννίδη! Και σαν να μην έφτανε αυτό, ήρθε και δεύτερο γκολ για τη Μακάμπι Χάιφα, κόντρα στη ροή του ματς.
Κι όμως, χάθηκε! Όπως και αυτές, στο πρώτο ημίχρονο! Ο Παναθηναϊκός πίεσε πάρα πολύ για περίπου 15' τη Μακάμπι Χάιφα (14/12), ώστε να φέρει το μεταξύ τους ματς στα ίσα, στην τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Στο 64ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ και άστοχη έξοδο του Κάιουφ, ο Ιωαννίδης πήρε την κεφαλιά και είδε την μπάλα να περνά παράλληλα με τη γραμμή της εστίας! Ο Αράο δεν μπόρεσε να έρθει σε επαφή μαζί της και κάπως έτσι, όχι απλώς δεν ισοφάρισε, αλλά βρέθηκε με δύο γκολ πίσω στο σκορ.

Ο Τσέρι έγινε αποδέκτης της μπάλας εντός περιοχής δέκα λεπτά αργότερα (74'), και με δυνατό σουτ, έκανε το 0-2!