Το γύρισε ο ΠΑΟΚ: Ο Κωνσταντέλιας σκοράρει με το αριστερό, μετά τον Ιανουάριο και τη Λεωφόρο! (video)

Οκτώ λεπτά καλού ποδοσφαίρου, ήταν αρκετά για να δώσουν ασφαλές προβάδισμα στον ΠΑΟΚ απέναντι στην Ελσίνκι. Ακόμη μία σπουδαία στιγμή για τον Γιάννη Κωνσταντέλια, το 3-1 έλαβε χώρα με αυτογκόλ του Τοίβιο!

Μεγάλη ανατροπή πανηγυρίζει τη δεδομένη χρονική στιγμή ο ΠΑΟΚ απέναντι στην Ελσίνκι, με τον «Δικέφαλο του Βορρά» να προηγείται με 3-1 των Φινλανδών, στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους.

Ήταν ανώτερος, ισοφάρισε δίκαια και το 2-1 ήρθε από τον Γιάννη Κωνσταντέλια στο 47’ ο οποίος εκτέλεσε…  ξαφνικά, εκτός περιοχής, με το αριστερό, και δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο γκολκίπερ.

Πρόκειται για το πρώτο γκολ του Έλληνα διεθνή στην Ευρώπη με το «κακό» του πόδι και το δεύτερο εντός του 2023. Ποιο ήταν το πρώτο; Απέναντι στον Παναθηναϊκό, στις 22 Ιανουαρίου, προ 11 μηνών σχεδόν, στο νικηφόρο 3-0 του ΠΑΟΚ στην Αθήνα!

Έξι λεπτά μετά, ο ΠΑΟΚ έκανε και το 3-1, με τον Τοίβιο να στέλνει άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του!